Europejski Rynek Cyfrowy - strona główna
Menu główne

Konferencja Europejski rynek cyfrowy umiejętności, gospodarka, praca

Instytut Spraw Publicznych

ISP wchodzi do szkół – szkolimy przyszłych dziennikarzy

Za nami pierwsze warsztaty radiowe Europa FM, w ramach których uczniowie z kółka dziennikarskiego Gimnazjum im. Leopolda Staffa w Warszawie poznawali tajniki pracy reporterskiej pod czujnym okiem byłej dziennikarki Polskiego Radia.

Przed uczniami postawiliśmy niezwykle trudne zadanie zmierzenia się z tematem kontrowersyjnej umowy handlowej między Unia Europejską i Kanadą (CETA), przeciw której protestowali Europejczycy w wielu krajach. Przy wsparciu Katarzyny Pilarskiej, dziennikarki radiowej z dziesięcioletnim stażem, i opiekunki szkolnego kółka dziennikarskiego Wioletty Borowik, uczniowie i – kto wie! – być może przyszli dziennikarze, wywiązali się z zadania znakomicie.

Podczas zainscenizowanej konferencji prasowej w ogniu niewygodnych pytań o wpływ CETA na Polskę postawili przedstawiciela Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego. W czasie sondy ulicznej próbowali dowiedzieć się, co na jej temat myślą Polacy. Na koniec montowali własny reportaż radiowy w szkolnej sali komputerowej.

Europa FM to cykl praktycznych warsztatów radiowych skierowanych do uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i niepowtarzalna okazja do poznania pracy profesjonalnych reporterów radiowych i przygotowania pod ich okiem autorskiej audycji poświęconej sprawom, którymi obecnie żyją Europejczycy. Zgłoszenia i więcej informacji o warsztatach na stronie Europa FM.

.